Na této stránce si můžete přečíst, jak postupovat při úmrtí blízkého.

 

Úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení:

V daném okamžiku je nezbytné zavolat praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popř. Zdravotnickou záchrannou službu. Úmrtí lze v tomto případě oznámit na jednotné evropské číslo tísňového volání 112. Přivolaný lékař zemřelého prohlédne a následně vystaví List o prohlídce zemřelého.

Současně Vám doporučujeme zavolat na naší NON STOP linku: 603 551 034 nebo 603 551 038 (služba Praha) nebo 603 551 036 (služba Roudnice nad Labem). Naši pracovníci Vám s dalším postupem ochotně poradí a zajistí případný převoz zemřelého do naší pohřební služby.

 

Úmrtí ve zdravotnickém zařízení:

Z důvodu úmrtí vystaví lékař konající službu List o prohlídce zemřelého a následně rozhodne o případném převozu na patologii. Současně zdravotnické zařízení o úmrtí vyrozumí rodinného příslušníka (převážně telefonicky). Poté je zapotřebí vyzvednout osobní věci někým z jeho příbuzných a zajistit si převoz zemřelého některou z pohřebních služeb pro účely pohřbení.

POZOR NA NEETICKÉ JEDNÁNÍ!

Zde záleží pouze na Vás, jakou pohřební službu si vyberete. Nenechte se ovlivnit nikým cizím a sami si zvolte tu svou pohřební službu! Pokud Vám např. zavolá sama nějaká pohřební služba, jedná se o nelegální chování, které je zákonem zakázáno! – blíže k nekalým praktikám viz odkaz Upozornění v základní nabídce.

 

Pokud se rozhodnete pro naší pohřební službu nebo se potřebujete poradit, stačí opět jen zavolat na naší NON STOP linku: 603 551 034 nebo 603 551 038

(služba Praha) nebo 603 551 036 (služba Roudnice nad Labem) a my se o vše postaráme, popř. ochotně poradíme co dělat.

 

Objednání pohřbu:

Za účelem objednání pohřbu nás můžete kdykoliv telefonicky kontaktovat nebo se osobně dostavit do jedné z našich objednávkových kanceláří. Se zástupcem naší pohřební služby se již domluvíte, jaké úkony za Vás zajistíme my, a které vykonáte Vy osobně. V souvislosti s pohřbem obdržíte veškeré potřebné informace. Po Vašem kontaktu se snažíme co nejrychleji převézt tělo zesnulého do vlastních chladicích prostor z důvodu nenavyšování poplatků za uložení do doby pohřbu.

Náležitosti pro sjednání pohřbu:

  • občanský průkaz zesnulého (je-li k dispozici)
  • občanský průkaz objednavatele pohřbu
  • oblečení pro zesnulého (oblečení převezmeme v rámci sjednání pohřbu, boty se nedávají, není-li oblečení z jakéhokoliv důvodu možné, zesnulého oblékneme do rubáše)